Jak wybrać odpowiedni marker lub cienkopis?

Co wziąć pod uwagę wybierając markery / cienkopisy:

  • rodzaj końcówki (inny efekt osiagniesz pisząc lub rysując markerem z końcówką w kształcie pędzla, ściętą, okrągła, podwójną itp.
  • rodzaj tuszu a głownie zwróć uwagę na czarny tusz, który jest bazą.

Dotyczy to zarówno markerów jak i cienkopisów.

Weź pod uwagę czy w połączeniu z innymi kolorami czarny kolor brudzi inne kolory, jak długo schnie.

  • Gdy planujesz skanować rysunki, które narysujesz na papierze aby wykorzystać je później w formie cyfrowej – wybierz marker, cienkopis z tuszem o mocno czarnej barwie, jeśli tusz jest bardziej grafitowy niż czarny po zeskanowaniu będzie jaśniejszy i rysunek straci na wyrazistości.
  • ilość kolorów a może przede wszystkim czy są w palecie są kolory, które lubisz. Oczywiście możesz mieszać markery różnych firm. Wybierając kolory, wybieraj te które lubisz, lub takie które reprezentują np. Twoją firmę, Lepeij sprawdzą się jasne pastelowe kolory niż bardzo ciemne.
  • efekt, który chcesz uzyskać. Markery na bazie alkocholu jak promarkery kryją bardzo równo, nie zostawiają pasów ale za to przebijają brudząc kilka kartek. Markery neuland nie mają zapachu, nie przebijają ale trudniej nimi uzyskać jednolite pokrycie kolorem

Często próbniki są wyblaknięte i efekt na próbniku i na kartce w domu jest inny. Dobra rada – gdy kupujesz droższe markery, na sztuki w sklepach np. plastycznych zawsze poproś o kartkę aby sprawdzić kolor.

KARTKI:

  • Białe kartki są bardzo praktyczne ponieważ nie ograniczają nas kratką lub liniami, natomiast często gdy potrzebujemy np. równo pisać warto wykorzystać kartki w kropki.
  • Flipcharty do przygotowania plakatów również dostępne są czyste, w kratkę i w kropki.

Każdy cienkopis / marker jest dobry‼️
W myśl zasady wykorzystuj to co masz pod ręką 😍
Na zdjęciu, znajdziecie kilka przykładowych narzędzi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *