Paw – KROK PO KROKU

HOW TO DRAW czyli jak KROK PO KROKU narysować pawia

Dziś zapraszam Cię do narysowania pawia 🙂

Przygotuj:

1. kartkę,

2. ołówek,

3. cienkopis,

4. kredki / flamastry.

To wszystko, co jest potrzebne, aby stworzyć rysunek krok po kroku. 

Gotowy? Więc ruszamy…

KROK PIERWSZY – zrób szkic

Szkic rysunku pomaga nam uchwycić proporcje, zobaczyć zarys rysunku i ułatwia rysowanie, gdy np. mamy w rysunku nakładające się na siebie elementy. Szkic to taka bardzo uproszczona wersja naszego rysunku i warto go zrobić ołówkiem, aby później wytrzeć wszystkie zbędne linie. Szkic możesz swobodnie poprawiać, co często pozwala na większe rozluźnienie i zabawę z tworzenia. 

KROK DRUGI – proste kształty

KAŻDY RYSUNEK TWORZĄ PROSTE KSZTAŁTY, takie jak: koła, kwadraty, trójkąty i linie. Każdy rysunek znacznie łatwiej nam narysować, gdy rozłożymy go na proste kształty. Narysuj koło. Tak powstanie głowa pawia. Kolejnym elementem będzie tułów, oczy i dziub.

Gdy nawet skomplikowany rysunek rozłożysz na proste kształty, łatwiej będzie Ci go narysować. Rysunek nie musi być perfekcyjny, aby nauczyć się rysować krok po kroku musisz przede wszystkim zacząć a potem ćwiczyć. 

 

KROK TRZECI – SZUKAJ ELEMENTÓW CHARAKTERYSTYCZNYCH

W kolejnych krokach dodajemy następne proste kształty i szukamy elementów, cech charakterystycznych dla danego rysunku, jak np. dla tygrysa to będą paski, dla żyrafy długa szyja a dla jednorożca magiczny róg. Charakterystycznym elementem dla pawia będzie jego piękny i kolorowy ogon.

KROK CZWARTY – KONTURY I KOLORY

Kontury rysunku możesz zrobić czarnym flamastrem, cienkopisem lub długopisem, to nada rysunkowi kształt. Następnie dodaj kolory i rysunek gotowy. BRAWO!

Gdy tworzysz ilustracje dobieraj kolory według własnego uznania. Natomiast, gdy celem rysunku jest wspieranie przekazu w przygotowywaniu notatek, flipchartów, prezentacji – ogranicz kolory. Wystarczy czarny, aby narysować kontury, szary, aby dodać cień lub trójwymiarowy charakter i jeden kolor, którym podkreślisz najważniejsze elementy rysunku. 

Ja uwielbiam do notatek wykorzystywać kolor żółty. A jaki jest Twój ulubiony kolor?


Kliknij na link i poznaj nasze E-BOOKI: https://silamysleniawizualnego.shoplo.com/

Poniżej znajdziesz rysunek krok po kroku w formie pliku PDF do pobrania. Baw się dobrze i koniecznie daj znać jak Ci się rysowało 🙂

KLIKAJĄC NA LINK MOŻESZ POBRAĆ plik PDF. https://silamysleniawizualnego.pl/wp-content/uploads/2021/07/paw-krok-po-kroku.pdf

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *