Mysz – KROK PO KROKU

HOW TO DRAW czyli jak KROK PO KROKU narysować myszkę.

Dziś zapraszam Cię do narysowania myszkę 🙂

Przygotuj:

1. kartkę,

2. ołówek,

3. cienkopis,

4. kredki / flamastry.

To wszystko, co jest potrzebne, aby stworzyć rysunek krok po kroku. 

Gotowy? Więc ruszamy…

KROK PIERWSZY – zrób szkic

Szkic rysunku pomaga nam uchwycić proporcje, zobaczyć zarys rysunku i ułatwia rysowanie, gdy np. mamy w rysunku nakładające się na siebie elementy. Szkic to taka bardzo uproszczona wersja naszego rysunku i warto go zrobić ołówkiem, aby później wytrzeć wszystkie zbędne linie. Szkic możesz swobodnie poprawiać, co często pozwala na większe rozluźnienie i zabawę z tworzenia. 

KROK DRUGI – proste kształty

KAŻDY RYSUNEK TWORZĄ PROSTE KSZTAŁTY, takie jak: koła, kwadraty, trójkąty i linie. Każdy rysunek znacznie łatwiej nam narysować, gdy rozłożymy go na proste kształty.

Gdy nawet skomplikowany rysunek rozłożysz na proste kształty, łatwiej będzie Ci go narysować. Rysunek nie musi być perfekcyjny, aby nauczyć się rysować krok po kroku musisz przede wszystkim zacząć a potem ćwiczyć. 

 

KROK TRZECI – SZUKAJ ELEMENTÓW CHARAKTERYSTYCZNYCH

W kolejnych krokach dodajemy następne proste kształty i szukamy elementów, cech charakterystycznych dla danego rysunku, jak np. dla tygrysa to będą paski, dla żyrafy długa szyja a dla narwala tak jak dla jednorożca będzie to magiczny róg.

KROK CZWARTY – KONTURY I KOLORY

Kontury rysunku możesz zrobić czarnym flamastrem, cienkopisem lub długopisem, to nada rysunkowi kształt. Następnie dodaj kolory i rysunek gotowy. BRAWO!

Gdy tworzysz ilustracje dobieraj kolory według własnego uznania. Natomiast, gdy celem rysunku jest wspieranie przekazu w przygotowywaniu notatek, flipchartów, prezentacji – ogranicz kolory. Wystarczy czarny, aby narysować kontury, szary, aby dodać cień lub trójwymiarowy charakter i jeden kolor, którym podkreślisz najważniejsze elementy rysunku. 

Ja uwielbiam do notatek wykorzystywać kolor żółty. A jaki jest Twój ulubiony kolor?


Kliknij na link i poznaj nasze E-BOOKI: https://silamysleniawizualnego.shoplo.com/

Poniżej znajdziesz rysunek krok po kroku w formie pliku PDF do pobrania. Baw się dobrze i koniecznie daj znać jak Ci się rysowało 🙂

KLIKAJĄC NA LINK MOŻESZ POBRAĆ plik PDF. https://silamysleniawizualnego.pl/wp-content/uploads/2021/07/mysz-krok-po-kroku-.pdf

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *