Dobre Myśli dla Dziewczynki – cześć I

Dobre Myśli to notatka, która może być wykorzystywana do podbudowania poczucia własnej wartości lub jako pretekst do rozmowy o ważnych tematach. Sketchnotka została narysowana przez Elę Curyło i może być użyta do celów edukacyjnych i niekomercyjnych. Jeśli szukasz sketchnotek do użytku komercyjnego lub chcesz wesprzeć projekt – przejdź do sklepu.
Do kogo skierowana jest notatka?
Dobre Myśli to karteczki przygotowane z myślą o dzieciach, ale większość z nich rewelacyjnie sprawdza się bez względu na wiek. Celem karteczek jest przekazanie dobrych słów, myśli, wsparcie i budowanie pewności siebie.

Co znajdziesz w notatce?

W każdej części znajdziesz 8 różnych karteczek Dobrych Myśli. Zwróć uwagę czy właśnie otworzyłeś część 1, 2 … i poszukaj kolejnych. Zależnie od wybranej opcji notatki są w wersji dla chłopców lub dla dziewczynek

Jak można korzystać?

SPOSÓB 1:

  1. wytnij karteczki,
  2. włóż je do pudełka/ słoiczka i podaruj dziecku
  3. Dziecko może od razu przeczytać wszystkie lub co kilka dni np. w chwilach gdy potrzebuje wsparcia wyciągać jedną karteczkę i ją przeczytać.

SPOSÓB 2:

  1. wytnij karteczki,
  2. włóż je do pudełka/ słoiczka i podaruj dziecku
  3. Codziennie lub raz w tygodniu np. wylosujcie jedną karteczkę, przeczytajcie ją i porozmawiajcie o tym, co tam jest napisane.

Przykładowo wylosowana karteczka Dobrych Myśli to „możesz zawsze na mnie liczyć”. Porozmawiajcie o tym, co to znaczy, że możesz liczyć na drugą osobę, w jaki sposób dziecko może zwrócić się do dorosłego o pomoc, czy jest to dla niego łatwe czy trudne? Pomysłów może być bardzo wiele.

SPOSÓB 3:
możesz również wykorzystać karteczki jako takie niespodzianki, pozytywniaczki
i podkładać taką karteczkę do śniadaniówki czy zeszytu, w ważnych dla dziecka momentach aby dodać mu otuchy, gdy otworzy śniadaniówkę i przeczyta pozytywniaczka 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *